Czy palenie wywołuję impotencję?

Impotencja

Impotencja jest seksualną dysfunkcją organizmu, która określana jest również jako zaburzenia erekcji. Impotencja polega na niemożności występowania erekcji u mężczyzn, nawet przy występowaniu podniecenia, przez co uniemożliwione jest odbycie stosunku. Impotencję można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • Impotencja erektywna – określana jako niezdolność do osiągnięcia wzwodu.
  • Impotencja orgastyczna – określana jako niezdolność do osiągnięcia orgazmu.
  • Impotencja generatywna – określana jako zaburzenia płodności.

Co wywołuję impotencję?

  • Głównymi przyczynami impotencji są:
  • Czynniki hormonalne – m.in. obniżony poziom testosteronu.
  • Czynniki neurogenne – urazy kręgosłupa czy urazy mózgu.
  • Czynniki krążeniowe – m.in. choroby takie jak cukrzyca czy miażdżyca.
  • Czynniki farmakologiczne – stosowanie preparatów antydepresyjnych lub podobnych leków.

Dodatkowo impotencja może mieć podłoże psychiczne i wynikać może z chociażby obniżonej samooceny czy występujących kompleksów. Impotencja może mieć również podłoże fizyczne, a ich przyczynami mogą być m.in. używki – alkohol, narkotyki, papierosy.

Papierosy a impotencja

Palenie papierosów nie tylko jest szkodliwe dla naszego zdrowia, ale ma również wpływ na nasze życie seksualne. Zgodnie z ogólnodostępną wiedzą medyczną, palenie papierosów zwiększa szansę na wystąpienie impotencji o ponad 50%! Palenie papierosów to jeden z głównych, o ile nie główny powód występowania impotencji u młodych mężczyzn. Nikotyna to łatwo wchłaniający się związek, który łatwo przenika do mózgu z jamy ustnej i układu oddechowego. Nawet niewielkie dawki nikotyny powodują takie objawy jak pobudzenie układu autonomicznego czy wyrzuty amin katecholowych.

Przeprowadzane pod tym kątem badania jednoznacznie udowadniają, że palenie papierosów ma ogromny związek z występowaniem impotencji. Skutki palenia papierosów można zauważyć w naczyniach krwionośnych, co może bezpośrednio przekładać się na osłabienie przepływu krwi do penisa, jednocześnie wywołując zaburzenia erekcji.

Tekst utworzony na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

 

Autor: Wojciech Kamyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *