Czy przez palenie doprowadzimy do impotencji?

Zdolność do erekcji, a palenie tytoniu

W zasadzie to z pozoru pytanie czy przez palenie doprowadzimy do impotencji wydaje się troszkę głupie. Odpowiedź nasuwa się sama i jest troszeczkę oczywista. W zasadzie co drugi mężczyzna pali papierosy. Zatem gdyby właśnie palenie doprowadzało do impotencji, to połowa mężczyzn niezdolna byłaby do seksualnego współżycia. Oczywiście tak właściwie nie jest. Dane aktualne mówią, że w Polsce na problemy erekcyjne skarży się ponad trzy i pół miliona panów. Łatwo się domyśleć, że na całym świecie jest ich grupo ponad sto pięćdziesiąt milionów. Jak widać na załączonym obrazku do połowy jest naprawdę daleko. Jednak nie oznacza to, że palenie tytoniu wywierać nie może żadnego wpływ na seksualną kondycję u mężczyzn. Okazuje się jednak, że może i co więcej wywiera skutecznie. Badania zgodnie wykazują, że większość mężczyzn i to zdecydowana, którzy się zgłaszają do lekarzy z zaburzoną erekcją pali właśnie papierosy. Nasuwa się w zasadzie jeden wniosek. Palenie papierosów sprzyja znacznym problemom właśnie ze wzwodem. Oczywiście to nie oznacza, że absolutnie każdy mężczyzna, który pali, to prędzej czy też później takowe problemy będzie miał. Wyniki wielu różnych badań wskazują zgodnie, że u znacznej większości mężczyzn z erekcyjnymi zaburzeniami występuje czynnik, który negatywnie wpływa na zdrowie. Chodzi oczywiście o palenie tytoniu. U mężczyzn badanych, jeszcze występowały inne czynniki, które wywoływać mogą zaburzenia erekcyjne. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić, czy rzeczywiście papierosy zgodnie pozbawiają potencji mężczyzn. Natomiast można stwierdzić niezbicie, że palenie papierosów jest jednym z ważnych czynników, które wywołać mogą takie właśnie zaburzenia.

Kiedy paląc papierosy doprowadzimy do impotencji?

Papierosy naprawdę powodować mogą u nas zaburzenia wzwodu, ale jeśli się ich pali naprawdę dużo i palenie samo w sobie trwa już od dłuższego czasu. W zasadzie jak cały nasz organizm, tak i również układ krążenia, od którego kondycji zależy w ogóle zdolność do erekcji, nie reaguje od razu na substancje szkodliwe, które są zawarte bezpośrednio w papierosach. Oznacza to nic innego, że im starszy jest mężczyzn i więcej pali, tym właśnie większe jest samo prawdopodobieństwo, że wywołującym czynnikiem zaburzenia jest właśnie wspomniany już tytoń. Wielu mężczyzn także się zastanawia dlaczego palenie papierosów w ogóle zaburzać może erekcję? Musimy wiedzieć, że paląc papierosy wprowadzamy nikotynę do swojego organizmu. Ta substancja ma bardzo zgubny wpływ na układ naczyniowy. Właśnie od tego układu zależy sama zdolność do wzwodu. Nikotyna do tego zwęża krwionośne naczynia oraz także utrudnia przepływ krwi. Także właśnie przez naczynia, które odprowadzają do penisa krew oraz znajdują się właśnie w tym narządzie.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że gdy zapalimy sobie od czasu do czasu papieroska to nic się nie stanie. Naprawdę nie ma wtedy tragedii. Musimy jednak wiedzieć, że już paląc papierosy nałogowo szkodzimy nie tylko swojej potencji, ale także szkodzimy przede wszystkim swojemu zdrowiu. Nie bez znaczenia na paczkach papierosów widnieje napis, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu czy też powoduje zachorowania na raka płuc. Nie jest to tylko straszenie. Naprawdę nałóg ten może mieć poważne skutki. Z resztą jest to zgubny nałóg jak wszystkie inne. Lepiej w ogóle nie zaczynać palić, ponieważ naprawdę możemy stracić zdrowie. Gdy zatem palimy papierosy powinniśmy czym prędzej je rzucić. Czy jest to proste? Co jak co, ale niestety nie można powiedzieć, że jest to jakoś szczególnie proste. Jednak na rynku mamy dostępnych wiele wspomagaczy, które pomogą nam osiągnąć wyznaczony sobie cel. Świetnie się sprawdzają plastry, gumy do żucia czy też tabletki różnego rodzaju. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Niektóre osoby chcą jednak podjąć walkę samodzielnie i udaje im się rzucić palenie czasem nawet z dnia na dzień. Są przykłady osób, którym naprawdę udało się osiągnąć to. Można o różnych sposobach sobie poczytać chociażby w sieci.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *