E-papierosy vs. impotencja

Palenie tytoniu wpływa negatywnie na wiele sfer naszego życia. Producenci proponują palaczom różnego rodzaju alternatywny, których stosowanie ma zapewnić zmniejszoną szkodliwość substancji smolistych i nikotyny. Osoby uzależnione często usprawiedliwiają swój nałóg i poszukują alternatyw, które będą stanowić mniejsze zło.

Czy e-papierosy są bezpieczne ?

Zarówno papierosy klasyczne, jak i elektroniczne szkodzą zdrowiu i wpływają na życie seksualne. Wieloletnie palenie tytoniu może być przyczyną rozwoju zmian miażdżycowych, spadku jakości plemników, problemów z erekcją, a w skrajnych przypadkach impotencją. W ostatnim czasie przeprowadzono szereg badań, których celem było określenie wpływu użytkowania papierosów elektronicznych na organizm człowieka. Badania dowodzą, że zastąpienie tradycyjnych papierosów, elektronicznymi wpływa na poprawę ogólnej kondycji, ze względu na spadek ilości substancji toksycznych wprowadzonych wraz z dymem tytoniowym. Podczas stosowania papierosów elektronicznych, jak i klasycznych, do organizmu wprowadzana jest nikotyna- związek chemiczny z grupy alkaloidów, który jest główną przyczyną uzależnienia. E- papierosy zmniejszają ryzyko wystąpienia wielu chorób i wpływają na spadek ryzyka wystąpienia problemów z erekcją, w opozycji do klasycznych papierosów. Oprócz zmniejszonej ilości szkodliwych substancji, nie posiadają drażniącego zapachu, co poprawia komfort psychiczny, zwłaszcza podczas sytuacji intymnych. Według oceny mężczyzn nałogowo palących, rezygnacja z tradycyjnych papierosów na rzecz elektronicznych pozytywnie wpłynęła na wzrost popędu seksualnego i zmniejszenie problemów z impotencją.

Nie daj się zwieść pozorom

Nie można jednak uznać, że stosowanie e-papierosów jest równoznaczne z całkowitą eliminacją zagrożeń wynikających z nałogu. Papierosy elektroniczne mogą okazać się pomocne podczas rzucania palenia jako etap pośredni. Pełne zdrowie organizmu i wzrost sił witalnych zapewni jedynie całkowita rezygnacja z papierosów i dostępnych na rynku zamienników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *