Palenie papierosów, bardzo poważny czynnik sprawczy zaburzeń erekcji

Papierosy-wróg numer jeden dla zachowania zdrowia

Nie od dzisiaj wiadomo, że papierosy są czynnikiem wpływającym bardzo negatywnie na zdrowie w bardzo szerokim rozumieniu. Są one poważnym czynnikiem sprawczym wielu różnych stanów chorobowych, które dotyczą głównie układu sercowo-naczyniowo. Jednym z objawów zaburzeń w jego obrębie jest problem z erekcją.

Dlaczego palenie prowadzi do problemów ze wzwodem?

Głównym winowajcą jeśli chodzi o palenie tytoniu jest zawarta w nim nikotyna. Jest to substancja, która bardzo niekorzystnie oddziałuje na naczynia krwionośne w całym ludzkim organizmie. Nikotyna działa odwrotnie do substancji, które zawarte są w preparatach poprawiających potencję. Mianowicie prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych prącia, co powoduje znaczne ograniczenie napływu krwi do jego ciał jamistych. Nikotyna uszkadza też mechanizm zastawkowy, który utrzymuje krew w obrębie penisa. Skutkuje to znacznym wydłużeniem czasu potrzebnego do osiągnięcia erekcji, dużym problemem w osiągnięciu pełnego wzwodu, a nawet jego całkowitym brakiem! Szkodliwy wpływ nikotyny na męskość przejawia się również zmniejszeniem ilości wytwarzanej spermy. Zmniejsza się też liczba plemników, a ich kształt i ruchliwość ulegają zaburzeniu. W efekcie mężczyzna nie może doczekać się potomstwa.Palenie papierosów jest także jednym z głównych czynniki sprawczych dla rozwoju miażdżycy naczyń krwionośnych. Dotyczyć to może także naczyń prącia i powodować dodatkowe zmniejszenie ilości napływającej do niego krwi.

Pośredni wpływ palenia na zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją mogą być także bezpośrednim następstwem zawału mięśnia sercowego, czyli spustoszenia jakie sieje nikotyna w układzie krwionośnym. Problem ten dotyczy znacznego odsetka mężczyzn po przebytym zawale względem problemu z potencją u osób zdrowych.

Należy także wspomnieć o bardzo negatywnym wpływie palenia papierosów na gospodarkę hormonalną ludzkiego organizmu. Nikotyna może przyczyniać się do obniżenia poziomu testosteronu, co jest szczególnie istotne w przypadku mężczyzn. Bowiem obniżony poziom tego hormonu skutkuje brakiem erekcji i w konsekwencji impotencją.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *