Palenie wyniszcza sprawność seksualną – szybszy koniec

Palenie papierosów jest czynnikiem wielu poważnych chorób, jest to również jedno z największych zagrożeń sprawności seksualnej u mężczyzn. Nałóg ten zwiększa ryzyko między innymi impotencji, a także przedwczesnego wytrysku.

Przedwczesny wytrysk – na czym polega?

Jest to dysfunkcja seksualna, która polega na wytrysku nawet po minimalnej stymulacji seksualnej, dzieje się to często przed penetracją, bądź chwile po rozpoczęciu, co wpływa na frustracje. Przedwczesny wytrysk jest dość powszechnym zaburzeniem, ponieważ dotyczy około 1/3 mężczyzn, którzy są aktywni seksualnie.

Wpływ papierosów na stosunek seksualny

Wystarczy tylko jeden papieros przed stosunkiem, aby doprowadzić mężczyznę do szybszego wytrysku, ponieważ doprowadza on do szybkiego skurczu tętnic członka u podnieconego mężczyzny. Z tego wynika, że u osób palących dochodzi częściej do przedwczesnego wytrysku, ponadto zmniejszona jest ilość wytwarzanego nasienia. Szacuje się, że przeciętny palący mężczyzna w wieku 30-50 lat ma spermę, w której objętość nasienia jest na podobnym poziomie, jak u przeciętnego, niepalącego 70-letniego mężczyzny. Ponadto żywotność plemników jest dużo niższa, ze względu na co utrudnione jest zapłodnienie partnerki.
U osób palących fragmentacja DNA plemników stwierdza się ponad 30%, takie nasienie jest określane jako słabej jakości.

Jak działa nikotyna na człowieka?

Nikotyna zawarta w papierosach wpływa między innymi na uszkodzenie mechanizmu zastawkowego, który znajduje się w obrębie prącia. Uszkodzone drobne naczynia krwionośne w penisie i okolicach mogą również świadczyć o chorobach serca bądź układu krążenia. Oprócz tego nikotyna wpływa na gwałtowne skurcze naczyń krwionośnych, które są bezpośrednim skutkiem pobudzenia mózgu przez nikotynę.

Jak opóźnić wytrysk?

Jeśli przedwczesny wytrysk jest spowodowany paleniem papierosów wystarczy zrezygnować z tego rodzaju używek i odczekać pewien czas, a sprawy wrócą do normy, w przeciwnym wypadku medycyna daje kilka możliwości:

  • leki na opóźnienie wytrysku,
  • zioła na opóźnienie wytrysku,
  • żeń-szeń,
  • dziurawiec,
  • pięciornik – kurze ziele.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *