Rzucenie palenia – w dążeniu do poprawy sprawności seksualnej

Konsekwencje palenia papierosów pod względem potencji

Palenie papierosów może spowodować negatywne skutki w całym organizmie. Mieszkanka substancji toksycznych i rakotwórczych stopniowo uszkadza organizm człowieka. Choroby układu oddechowego, nowotwory, a także obniżenie potencji – z tym mogą borykać się palacze. Obniżenie potencji występuje poprzez obniżenie się ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych. Ze względu na dym tytoniowy wprowadzany do organizmu uszkadza się śródbłonek naczyniowy. On z kolei dostarcza tlenek azotu, który rozszerza naczynia krwionośne podczas wzwodu. Bez prawidłowego rozszerzenia się naczyń krwionośnych wzwód jest zakłócony, a mężczyzna odczuwa dyskomfort w zbliżeniach z kobietą. Związek rzucenia palenia, a powrotem do pełnej sprawności seksualnej jest dość istotny. Odstawienie palenia w odpowiednim momencie, gdy nałóg nie trwał przez wiele lat może naprawić wyrządzone szkody. Pomóc może wiek mężczyzny. Im organizm młodszy tym łatwiej i szybciej odzyskać sprawność seksualną.

Okres powrotu do pełnej sprawności seksualnej

Przywrócenie erekcji jest wysoce prawdopodobne, jednak należy odczekać pewien okres. Niestety nie zauważymy poprawy w tym aspekcie po pierwszych dniach od odstawienia papierosów. W zależności od organizmu mężczyzny i stopnia uszkodzenia śródbłonka naczyniowego czas powrotu potencji może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Krążenie krwi w organizmie po rzuceniu palenia poprawia w ciągu 3-11 tygodni. Jeśli przez dłuższy okres nie zauważy się poprawy w sferze seksualnej należy udać się do urologa i podjąć leczenie.

Dodatkowa pomoc w dążeniu do celu

Należy pamiętać, że aby wspomóc powrót do pełnej sprawności seksualnej zalecane jest także ograniczenie spożywania alkoholu oraz odpowiednia dieta. Właściwe, zdrowe odżywianie się wspiera regenerację organizmu po zaprzestaniu palenia. Dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin i minerałów jest niezwykle ważne. Należy także unikać dymu tytoniowego jako bierny palacz. Organizm musi mieć odpowiednie warunki do regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *