Twój nieprzyjaciel papieros

O szkodliwości palenia papierosów wiedzą już chyba wszyscy, choroby płuc, astma, nowotwory, zatrucie organizmu, udary mózgu, zawały. Wszystkie badania wskazują jednoznacznie: palenie papierosów jest niezwykle niebezpieczne dla naszego organizmu i powoduje w nim spustoszenie. A czy palenie papierosów a sprawność seksualna jest jakoś powiązane? Czy pary, które mają problemy łóżkowe mogą tutaj upatrywać problemu?

Klasyczny palacz zaczyna dzień od przysłowiowego ,,puszczenia dymka”, popijając go kawą, o śniadaniu raczej nie ma mowy. I tak średnio, co dwie, trzy godzinki przerwa na papierosa, jakiś posiłek. Zatruty organizm jest przemęczony, nie czuje smaków, zapachów, nie czujemy głodu i nie myślimy, o tym by zadbać o odpowiednie dostarczenie witamin poprzez posiłki do organizmu. Niemożliwe jest więc, by palenie papierosów a sprawność seksualna nie były powiązane. Wieczorem palacz nie ma energii, jest osowiały i traci ochotę na igraszki. Druga strona widząc apatię i zniechęcenie, nie podejmuje próby ratowania sypialnianej sytuacji.

Jak widać palenie papierosów a sprawność seksualna idą razem w parze. Nasz mały wróg przyczynia się do zaburzeń erekcji i zmniejsza popęd seksualny u mężczyzn, ale  dla kobiet jest bezlitosny. Spadek libido i wyraźny brak chęci do miłosnych igraszek, występują współmiernie u płci pięknej jak i brzydkiej. W najgorszej sytuacji są pary, w których tylko jedna strona jest nałogowym palaczem. Nie dość, że osoby niepalące mają bardziej wyostrzony zmysł węchu i zapach tytoniu od partnera lub partnerki, działa drażniąco, to brak zainteresowania seksem doprowadza do frustracji.

Należy więc dążyć do pozbycia się nałogu, który destrukcyjnie wpływa na nasze życie. Zaufać badaniom, które wskazują jak palenie papierosów a sprawność seksualna są negatywnie powiązane. Pomocy można szukać w farmakologicznych preparatach, mających za zadanie pomóc rozstać się z małym nieprzyjacielem. Wsparcie bliskich i nasza silna wola, a przede wszystkim chęć zmiany z pewnością przełożą się na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *