Życie seksualne palaczy

Każdy wie, że palenie papierosów wiąże się z szeregiem negatywnych skutków ubocznych. Jednym z nich jest wpływ na potencję oraz możliwości seksualne, głównie u mężczyzn. Warto wiedzieć, w jaki sposób nałóg ten wpływa na erotyczną stronę życia palaczy.

Wpływ palenia na męską seksualność

Jednym ze skutków palenia papierosów jest nieodpowiednie ukrwienie penisa, co powoduje niemożność osiągnięcia erekcji, której istotą jest napływ krwi do ciał jamistych narządu. Brak możliwości osiągnięcia erekcji lub niedostateczne jej osiągnięcie sprawia, że stosunek seksualny często bywa niezadowalający dla obu stron lub nawet niewykonalny.

Nałogowi palacze cierpią również na zmniejszenie libido, czyli pociągu seksualnego, ponieważ toksyczne substancje w papierosach obniżają poziom testosteronu.

Przeprowadzone zostały także badania, które wykazały szkodliwy wpływ papierosów na jakość i ilość spermy. Jest jej zdecydowanie mniej, a zawarte w niej plemniki mają upośledzoną budowę. Zauważono, że znaczny odsetek plemników porusza się w nieprawidłowy sposób.

Pierwsze negatywne skutki palenia w życiu seksualnym mężczyzn zauważa się już po 30 roku życia.

Wpływ palenia na seksualność kobiecą

Palenie powoduje złe ukrwienie narządów płciowych nie tylko u mężczyzn, ale i u kobiet. Kobieca anatomia wiąże się ze zwiększonym dopływem krwi do łechtaczki, która jest odpowiedzialna za pobudzenie i odczuwanie przyjemności. Fakt niedokrwienia powoduje zmniejszenie (lub całkowity brak) przyjemności ze stosunku seksualnego, co może skutkować nieodpowiednim nawilżeniem dróg płciowych, a w konsekwencji otarciami.

Tak jak u mężczyzn, również u kobiet palenie może wpływać na zmniejszenie popędu seksualnego, jednak w mniejszym stopniu niż u mężczyzn.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że nałogowe palenie papierosów wpływa negatywnie na życie seksualne zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Brak satysfakcji ze stosunku oraz trudności w jego wykonaniu to tylko niektóre problemy palaczy.

Wszystkie opisane powyżej skutki uboczne sprawiają, że para ma spore trudności z poczęciem potomstwa i przedłużeniem gatunku. Upośledzenie plemników wpływa również na zdrowie przyszłego dziecka. Przed planowaniem rodziny warto więc pozbyć się nałogu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *